Bylinky v lednu pro Vaše zdraví

Pár tipů jak si poradit s nachlazením na začátku roku.

Na začátku roku příroda odpočívá. I my bychom si měli dopřát odpočinek a relaxaci. Podle tradiční čínské medicíny souvisí leden s ledvinami a močovým měchýřem. Víte, že uši jsou smyslovým orgánem ledvin? Proto je třeba udržovat uši a ledviny v teple. Až půjdete na procházku, nezapomeňte doma kulich a večer si zabalte záda do deky.

Při bolestech v zádech v bederní oblasti, únavě nebo prochladnutí je dobré tělo zahřát suchým teplem. Ideálním pomocníkem je moxa. Ale pokud nemáte doma moxu, můžete použít pytlík prohřáté rýže nebo osušku.

Ledviny jako ukazatelé našich vztahů a strachů.

Ledviny souvisejí s našimi vztahy, ať už partnerskými, pracovními či vztahem, který máme sami k sobě. Emocí ledvin je strach a narušená energie ledvin přináší do naší psychiky opatrnost, nejistotu, sexuální poruchy, ale také sebepodceňování, úzkost až deprese.

První a nejdůležitější bylinka na podporu funkce ledvin je celík zlatobýl. Dále třeba vřes, kopřiva a bříza.

Čaj z celíku zlatobýlu: 20 g dáme do 0,5 litru studené vody a 2 minuty lehce vaříme (ne déle). Přecedíme a pijeme po šálcích celý den. Kůra by měla trvat 10-20 dnů.

Specializuji se na přírodní a čínskou medicínu, kdy využívám léčebné metody staré několik tisíciletí. Pomáhám klientům, aby se cítili dobře a žili s láskou život na této zemi. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře